Εξετάσεις Ενηλίκων για απόκτηση Τίτλου Απολυτηρίου Δημοτικού Σχολείου

Όσοι συμπλήρωσαν το όριο ηλικίας της υποχρεωτικής φοίτησης (16ο έτος ηλικίας σύμφωνα με την παρ3. του αρθρ. 2 του ν.1566/85 (ΦΕΚ 167Α)), μπορούν να πάρουν μέρος σε εξέταση για να αποκτήσουν τίτλο σπουδών του δημοτικού σχολείου.

Οι εξετάσεις διεξάγονται το πρώτο δεκαήμερο των μηνών Σεπτεμβρίου, Δεκεμβρίου, Φεβρουαρίου, Απριλίου και Ιουνίου.

Όσοι επιθυμούν να πάρουν μέρος στις εξετάσεις για την απόκτηση Τίτλου Απολυτηρίου Δημοτικού Σχολείου, πρέπει να καταθέσουν στη Δ/νση Π.Ε. Κιλκίς τα εξής δικαιολογητικά:

Οι εξετάσεις ενηλίκων διεξάγονται στο 6ο Δημοτικό Σχολείο Κιλκίς, Καραολή – Δημητρίου 20 Κιλκίς τηλ.: 2341026699, σε ημερομηνία που θα ανακοινώνεται κάθε φορά που θα διενεργούνται.

Για το μήνα Φεβρουάριο 2023 οι εξετάσεις θα πραγματοποιηθούν στις 7 Φεβρουαρίου ημέρα Τρίτη στις 10:00 π.μ.